لزوم ایجاد یک منبع پایدار مستمر برای آموزش و پرورش در برنامه ششم

نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین و میاندشت گفت: آموزش و پرورش در بخش منابع مالی دچار تنگناست و وضعیت معیشتی معلمان دچار مشکل است، به دنبال این هستیم که در برنامه ششم توسعه با ایجاد یک درآمد مستمر و پایدار برای همیشه به این موضوع پایان دهیم.

0
7

اکبر ترکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از فریدن با اشاره به دیدار روز چهارشنبه خود با محمدحسن قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: خوشبختانه جلسه خوبی برگزار شد و موضوعات اساسی آموزش و پرورش در دو حوزه کلان و خرد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش از ارکان اساسی نظام است، افزود: امر تعلیم و تربیت همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هست، بنابراین اهمیت دادن به آموزش و پرورش باید در اولویت باشد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس با اشاره به مشکلات حوزه آموزش و پرورش، گفت: شاکله آموزش و پرورش را نیروی انسانی آن تشکیل می‌دهد و به نظر می‌رسد مهم‌ترین مشکل این حوزه در بخش نیروی انسانی و معضلات مربوط به آن است، چرا که آموزش و پرورش محل کادر سازی نیروهای متخصص برای نظام جمهوری اسلامی است.

ترکی با اشاره به مشکل دیگر آموزش و پرورش در حوزه منابع مالی، بیان داشت: متأسفانه آموزش و پرورش در بخش منابع مالی دچار تنگناست و وضعیت معیشتی معلمان دچار مشکل است، بنابراین به دنبال این هستیم که در برنامه ششم توسعه با ایجاد یک درآمد مستمر و پایدار برای همیشه به این موضوع پایان دهیم.

وی در پایان با اشاره به تعامل خوب با مسؤولان در مجموعه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رفع مشکلات را نیازمند تعامل دوسویه دانست و افزود: در زمینه مشکلات مالی، مدیریتی و منابع انسانی در چهار شهرستان نکاتی را به مسؤولان اداره کل عرضه داشتیم که ان‌شاءالله با تعامل این معضلات حل خواهد شد.