دولتمردان باید درباره برجام به مردم پاسخ دهند/ تأکید بر لزوم اعتراف به اشتباهات

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی گفت: دولتمردان که به منتقدان برجام اجازه صحبت نمی‌دادند اکنون باید درباره برجام به مردم پاسخ داده و به اشتباهات خود اعتراف کنند.

0
18

اکبر ترکی نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نقض عهدهای آمریکا در اجرای برجام گفت: از همان ابتدای کار مذاکرات، رهبر معظم انقلاب و همچنین بسیاری از کارشناسان، بدعهدی‌های آمریکا را گوشزد کردند، اما مسئولان مربوطه به این نظرات توجه لازم را نکردند و دیپلماسی کشور را در طول سه سال گذشته صرف برجام کردند و به دشمنان اطمینان کرده و به کارشناسان دلسوز و متدین و انقلابی اعتماد نکردند.

وی افزود: امروز اظهر من‌الشمس است که نتیجه برجام چه خواهد بود و آمریکا امروز صراحتاً برجام را نقض کرده و دولتمردان نیز اگرچه در جلسات عمومی صراحتاً اعتراف ندارند، اما در جلسات خصوصی به بدعهدی‌های آمریکا و عدم انجام تعهدات از سوی این کشور اذعان دارند.

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرجام برجام امروز بر همگان روشن است و ما باید امروز به مردم خودمان بازگردیم و انسجام خود را حفظ کنیم.

ترکی خاطرنشان کرد: براساس بند ۳ و ۷ قانون اقدام متقابل و متناسب دولت در اجرای برجام، دولت باید به مقابله با عهدشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام بپردازد و از سوی دیگر باید به مردم در خصوص این موضوع که هنوز اقدام خاصی در بحث برجام به نفع ایران صورت نگرفته به مردم پاسخ دهد.

وی در پایان افزود: دولتمردان وقتی جلوی منتقدان برجام را می‌گرفتند و به آنها اجازه نمی‌دادند که صحبت کنند و با عجله کار را به پیش بردند، امروز باید به مردم پاسخ دهند و به اشتباهات خود در خصوص برجام اعتراف کنند.