جزئیات جلسه مجمع نمایندگان اصفهان با نوبخت/ انتقاد از رقم بودجه استان اصفهان

اکبر ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، پیرامون جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان با محمدباقر نوبخت اظهار داشت: در این جلسه درباره چند موضوع مختلف صحبت شد، نخست مباحث کلان استان و مسائل مرتبط با بودجه بود و نمایندگان استان اصفهان نسبت به این موضوع اعتراض دارند که بودجه استان نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر است.

0
17

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس گفت: نمایندگان استان اصفهان نسبت به این موضوع اعتراض دارند که بودجه استان نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر است.

اکبر ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، پیرامون جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان با محمدباقر نوبخت اظهار داشت: در این جلسه درباره چند موضوع مختلف صحبت شد، نخست مباحث کلان استان و مسائل مرتبط با بودجه بود و نمایندگان استان اصفهان نسبت به این موضوع اعتراض دارند که بودجه استان نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر است.

وی افزود: مبحث دیگر این بود که براساس مقداری که در استان اصفهان به عنوان مالیات به خزانه پرداخت می‌کنیم در جایگاه دوم یا سوم کشور قرار داریم اما آن‌چیزی که به استان اصفهان برمی‌گردد کمتر بوده و استان را در ردیف چهارم یا پنجم قرار داده است و در ردیف‌های دیگر بودجه در رده‌های هشتم، نهم و حتی بیست و سوم قرار دارد.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس بیان کرد: مشکل اصلی امروز استان اصفهان موضوع آب به ویژه آب آشامیدنی است که در این باره صحبت‌هایی مطرح شد، همچنین مباحثی مربوط به قطار اصفهان- تهران، جاده‌های استان گفته شد.

وی خاطرنشان کرد: معاون رئیس جمهور مسائل و مباحث مطرح شده را شنید و دسته بندی کرد و علاوه بر این قرار شد ۳، ۴ نفر از نمایندگان استان اصفهان در مجلس به نمایندگی از مجمع، در سازمان برنامه و بودجه حضور پیدا کنند و از نزدیک بر عملی‌شدن این مباحث نظارت کنند.

ترکی گفت: هر یک از نمایندگانی که در جلسه حضور داشتند، مباحث شهرستان‌های خود را مطرح کردند، ما نیز عنوان کردیم که با داشتند ۴ شهرستان هیچگونه بودجه‌ای در مباحث ملی به جز راه آهن اصفهان- ازنا- داران قرار نداده بودند.

وی ادامه داد: مباحث مربوط به فاضلاب، زیرساخت‌های جاده‌ای، سدسازی‌ها، بهداشت و درمان و به ویژه بخش کشاورزی مورد اعتراض ما قرار داشت، راجع به بودجه‌ای که برای سد “بلطاق” قرار ندارند نیز صحبت شد که قرار بر این شد تا رسیدگی شده و در بودجه ۹۶ دیده شود.