آقایان برجام را در پاویون فرودگاه تأیید کردند/ در مسأله برجام در دو مرحله عجله صورت گرفت

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: متن نهایی برجام در یک هیأت به‌ صورت عجله‌ای بررسی می‌شود و تنها متن در اختیار رئیس‌ جمهور و رئیس مجلس بوده است، نکته تأسف‌بار اینجاست که آقایان در پاویون فرودگاه و تنها ظرف مدت هشت دقیقه این متن را مطالعه و مورد تصویب قرار می‌دهند.

0
25

به گزارش خبرگزاری فارس از فریدن، اکبر ترکی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه فریدن با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در صدد هستند تا حکومت‌هایی بدون ولایت‌ فقیه تشکیل دهند، اظهار داشت: دشمنان به دنبال این هستند که به جامعه چنین القا کنند که دین از سیاست جدا است و در این میان وظیفه ما این است که هوشیار و بیدار باشیم.

وی با اشاره به قضیه برجام گفت: این مسأله با تمام فراز و نشیب‌هایش دستگاه دیپلماسی ما را در طی سه سال به خود مشغول کرد و اینک با این موضوع مواجه هستیم که طرف آمریکایی نقض برجام کرده است و در این مورد ما باید یک واکنش صحیح و مقتدرانه نشان دهیم و به راه خود ادامه دهیم.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: برای همگان این موضوع روشن‌ شده است که طرف‌های غربی برجام به‌ ویژه آمریکا اصلاً قابل‌ اعتماد نیستند و راه‌ حل و راه نجات‌بخش ما این است که از ولایت‌فقیه پیروی کنیم و بدانیم صلاح امور در آن است.

ترکی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد قضیه برجام و عجله در کار، تصریح کرد: نتیجه برجامی که به‌ صورت عجله‌ای انجام شود، همین خواهد بود؛ در مسأله برجام در دو مرحله عجله صورت گرفت که مرحله اول این بود که علیرغم تشکیل کمیسیون ویژه برجام در مجلس و ماه‌ها بررسی کارشناسی، اما فقط ظرف بیست دقیقه در مجلس تصویب شد.

وی ادامه داد: مرحله بعدی عجله در راه برجام که اسم آن را سند عجله‌ای گذاشته‌اند، ماجرای آن به این صورت بوده است که قرار بوده رئیس‌ جمهور، وزیر امور خارجه، دبیر شورایعالی امنیت ملی، ولایتی و رییس مجلس باید برجام را در این هیأت تائید می‌کردند و این در حالی است که زمانی که متن نهایی برجام به دست این کمیته می‌رسد، رییس‌جمهور قصد سفر به خارج از کشور داشته و دو تن از اعضا نیز در سفر بوده‌اند.

نماینده مردم فریدن،فریدونشهر،چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متن نهایی برجام در این هیأت به‌ صورت عجله‌ای بررسی می‌شود و تنها متن در اختیار رئیس‌جمهور و رئیس مجلس بوده است و نکته تأسف‌بار اینجاست که آقایان در پاویون فرودگاه و تنها ظرف مدت هشت دقیقه این متن را مطالعه و مورد تصویب قرار می‌دهند و امروز ما نتیجه آن را می‌بینیم.

ترکی تصریح کرد: تثبیت نظام انقلاب اسلامی و حاکمیت را باید در دستور کار قرار دهیم و افتخار ما این است که مردم ۴ شهرستان فریدن بزرگ مردمی مؤمن، متدین و انقلابی هستند.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس سازمان صدا و سیما گفت: در آن دیدار بر مستندسازی زندگی و آداب‌ و رسوم مردم منطقه فریدن بزرگ تأکید زیادی کردیم و امیدواریم این محقق شود.